Online Sipariş: 0224 223 76 69 / Whatsapp: 0545 223 76 69İLETİŞİM
0ürün

Sepetinizde hiç ürün yok.

Product was successfully added to your shopping cart.

Hac ve Umre Kıyafetleri

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

10 Kayıt

Büyükten Küçüğe Sıralamayı Ayarla

10 Kayıt

Hac ve Umre Kıyafetleri Modelleri ve Fiyatları
Hac, bilindiği üzere Mekke çevresinde Kâbe ve diğer kutsal yerlerin ziyaret edilmesi ve ilgili dini yükümlülüklerin yerine getirildiği bir ibadettir. Umre ise, Hac mevsimi dışında yapılan Kâbe ziyaretidir. Hacda Kâbe ziyaret edilir, tavaf yapılır, Arafat'da vakfe yapılır, Minâ'da şeytan taşlanır ve kurban kesilir. Borcu olmayan ve ergenlik çağına ulaşmış her Müslümana Hac ibadeti farzdır. Nitekim bu durum Bakara suresinde "Haccı da, umreyi de Allah için tamamlayın" şeklinde ifade edilmiştir. "Şüphesiz Allah haccı farz kıldı, haccı ifa ediniz" hadisi şerifi de, bunu vurgulamaktadır. Hac ve umre ibadeti, çeşitli şekil şartlarının yerine getirilmesi gereken ibadetlerdir. Özel bir kıyafet yükümlülüğü, en başta gelen şekil şartıdır.

Bayan Hac ve Umre Kıyafetleri Nasıl Olur?
Erkeklerin giydiği bu özel kıyafete ihram modelleri denir. Nitekim hac ve umre kıyafetleri denince akla ilk gelen hac giysileri, ihram modelleridir. İhram, iki parça ve dikişsiz kumaştan imal edilmiş bir kıyafettir. Kutsal topraklara adım atılmadan önce giyilmesi gerekir. Erkeklere has bir kıyafettir ve bayanlar için özel bir kıyafet yükümlülüğü yoktur. Ancak uygulamada hem rahat etmek ve hem de ibadetleri kolayca yapmak için bayanlar da ihramlara benzer kıyafetler kullanmaktadır. Bayanlar için hac ve umre kıyafetleri, tesettür kurallarına uygun ve feraceye benzeyen giysilerdir. Düz ve sade renkler kullanırlar. Özel kumaşları ve bol kesimleri sayesinde vücut hatlarını belli etmezler ve ibadetler sırasında daha rahat hareket etmenizi sağlarlar.

Özel Dokuma Hac ve Umre Kıyafeti Satın Al
Miss Tesettür web sitesinin bu kategorisinde, bayanlar için özel üretilmiş hac ve umre kıyafet modelleri satışa sunulmuştur. Bayan hac ve umre kıyafetleri; İhvan Tesettür tarafından üretilmiştir. 1 - 60 beden arası modellerimiz mevcuttur. Sade, şık ve kullanışlıdırlar. Özel dokuma pamuklu keten ve Medine ipeğinden imal edilmişlerdir. Bu sayede en sıcak havada dahi rahat etmeniz mümkün olmaktadır. Sade ve işlemeli olmak üzere zevkinize göre seçebileceğiniz onlarca farklı modelimiz mevcuttur. Klasik kesim hac ve umre kıyafetleri modellerimiz kadar, spor kıyafetlerimiz de vardır. Tüm siparişleriniz, kargo ile adresinize dek teslim edilmektedir.